خشونت 9:46 PM
در برابر انبوه مخالفان و معترضان مسلماني که اظهارات اخير پاپ را محکوم کرده اند پرسشي وجود دارد که پاسخ اش آسان نيست٬ پرسشي که پيش از اين٬ با انتشار کاريکاتوري که چهره پيامبر اسلام را در شباهت با بن لادن تصوير کرده و خشونت را مهم ترين ويژگي او نشان داده بود نيز بي پاسخ ماند.
پرسش اين است که "آن پيامبري که در مقابل آن کاريکاتورها و اين مواضع از او دفاع ميکنند کيست و کجاست؟"مگر نمي گويند که خداوند او را "مهربان عالم و آدم" خوانده است؟ پس چگونه است که انبوهي از پيروان همان پيامبر٬ امروز در سايه مناره هائي که بر رسالت او شهادت مي دهند٬ زبان در دشنام و شمشير٬ بيرون از نيام دارند و خودکامگي و فقر و نفرت توليد مي کنند؟
حکومت ها و جريان هاي اسلامگرا و اصولگرا در عربستان٬ عراق٬ افغانستان٬ پاکستان٬ ليبي٬ سوريه٬ سودان٬ فلسطين٬ لبنان٬ ايران و ... و هواداران پرشمارشان هر روشي را براي رسيدن به اهداف خود مجاز مي شمارند.
بر صدها عمليات استشهادي و هزاران کشته و مجروح و ويرانه و انبوهي از عقب ماندگي ها و درماندگي هاي شان مقدساتي چون جهاد٬ شهادت و زهد نقش بسته است .
طرفه آنکه وقتي کاريکاتورهائي ضد پيامبر٬ منتشر شد بسياري از مسلمانان در نقاط مختلف جهان واکنش هاي خود را در چنان رفتارهاي ضد اخلاقي نشان دادند که تائيد مفهوم مورد نظر طراحان و ناشران کاريکاتورها بود و  اين روزها نيز در حال تکرار است ...
نقل از روزآنلاين
نوشته شده توسط مزدك | + |

4نظر

در ساعت October 02, 2006, Anonymous Anonymous نوشته

salam ghorban. man alan iran nistam vali ta ye mah pish ke boodam hargez nemitoonestam rahat sitehaye moshabeh shoma ro bekhoonam. be har az neveshtanetoon sepasgozaram. har chand aram va ba ghalam e por az metanat neminevisid amma chon abzar ; abzar e taboo shekaniSt, ba shoma ham dastan hastam. movaffagh bashid.

 
در ساعت February 19, 2007, Anonymous Anonymous نوشته

سلام!
راستش در بین وبهایی که الان خوندم وب شما تا حدی منطقی تر بر خورد کرده بود! اما به هر حال من یه مسلمونمو پایبند به دینم..!
اما یه چیزی رو دلم می خواد بگم...اونم اینکه اگه کسی بخواد که با علم و منطق دینیو پیدا کنه...بیشتر باید به ریشش توجه کنه تا به پوسته ی ظاهری...! این مسلمان صفتهای لا مذهب دلیلی بر خشونت اسلام و پایه های دین نمی شن...! گناه این آدما رو چرا باید به پای دین و مذهب گذاشت در صورتی که اونا از مذهب فقط ظاهری دارن...
به هر حال فقط امیدوارم منطقی و مطمین تحقیق کافی رو کرده باشین!
موفق باشید!

 
در ساعت December 28, 2007, Anonymous Anonymous نوشته

Hi, this is not so related to your page, but it is the site you asked me 1 month ago about the abs diet. I tried it, worked well. Well here is the site

 
در ساعت July 14, 2008, Anonymous Anonymous نوشته

salam
biad dar inja behtar goftego bokonim:
www.andishehaa.com
mersi

 

Post a Comment

<< بازگشت به خانه